Czy możliwe, aby podczas stosunku wyczuć wypadanie macicy?

Czy jak mam 51 lat wypada mi przednia ściana macicy czy mogę uprawiać sex i czy to partner nie wyczuje?
KOBIETA, 51 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przy wypadającej macicy często występuje ból i dyskomfort, które mogą wpływać na komfort podczas aktywności seksualnej. Osłabienie mięśni i struktur podtrzymujących macicę może prowadzić do uczucia ciężaru, napięcia lub nawet bólu w obszarze miednicy i pochwy. Te objawy mogą utrudniać przyjemność i wywoływać dyskomfort zarówno u kobiety, jak i u jej partnera podczas stosunku płciowego.

Partner może również wyczuć różnice podczas aktywności seksualnej, zwłaszcza jeśli występuje obniżenie lub przemieszczenie macicy. Niektóre kobiety i ich partnerzy mogą zauważyć fizyczne zmiany, takie jak wyczuwalna masa lub obecność opadającej macicy. W takich przypadkach szczere rozmowy między partnerami są kluczowe, aby zrozumieć i dostosować się do nowej sytuacji, a także znaleźć sposoby na wspólne przezwyciężenie ewentualnych trudności.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-macicy-i-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.