Czy możliwe jest otrzymanie renty przy jaskrze?

Mam wade wzroku-17zacme wiklajaca jaskre astygmatyzm odwarstwianie sie siatkowki czy moge starac sie o rente choruje na krotkowzrocznisc od 8rz obecnie mam45lat

Witam.są tabele określające procent inwalidztwa. Zależy to od tego jak pacjent widzi a nie ile ma chrób. Przy zaawansowanej jaskrze bierze się pod uwagę pole widzenia które u inwalidzkie musi być zwezone do 1 0 stopni czyli lunetka. Pozdrawiam serdecznie