Czy możliwe jest wystąpienie cukrzycy ciążowej w 25 tygodniu?

Witam, jestem w 25 tyg ciąży. Dwa tyg temu wykonałam test obciążenia glukozą 75g. Wynik na czczo 82, po 1 godz. 181, po 2 godz. 183. Lekarz ponownie skierował mnie na badanie. Wyniki z wczoraj na czczo 82, po 1 godz. 154, po 2 godz. 111. Dodam, że przed pierwszym testem jadłam bardzo dużo słodyczy, dżemów. Po pierwszych badaniach odstawiłam całkowicie słodycze, słodkie napoje, dżemy. Czy to, że pierwsze badanie było złe oznacza cukrzycę ciążową pomimo, że dwa tyg później cukier już jest ok?

Dzień dobry,

w momencie, kiedy ostawiła Pani produkty z węglowodanami prostymi gospodarka węglowodanowa zaczęła się regulować. W stanie przedcukrzycowym wystarczające jest stosowanie diety z ograniczeniem łatwo-przyswajalnych węglowodanów.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga