Czy możliwe jest wytworzenie nadczynności tarczycy u 27-latki?

Witam, w ciąży stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy i przyjmowałam euthyrox w dawce N50. Po ciąży badania krwi wykazały, że moje TSH jest dużo za niskie. Endokrynolog kazał jednak dalej brać taką samą dawkę euthyroxu i po dwóch miesiącach zrobić ponowne wyniki. Wyniki zrobiłam i są tragiczne TSH- 0,018 (norma powyżej 0,27); FT3- 7,43 (norma do 6,76); FT4- 25,4 (norma do 22) i co najważniejsze ANTY-TG- 661,8 (norma poniżej 115). Zastanawiam się, czy nie przerwać całkowicie brania euthyroxu. Czy jest możliwe, że przez te dwa miesiące brania zbyt dużej dawki leku nabawiłam się nieodwracalnej nadczynności tarczycy? Jest szansa wyleczenia?

Trzeba będzie zmniejszyć dawkę. Proszę iść do lekarza rodzinnego celem modyfikacji terapii z aktualnymi wynikami. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.