Czy możliwe jest zatrzymanie redukcji masy ciała u osoby z dietą?

Witam Serdecznie. Mam pytanie w sprawie mojej diety.Stosuje dietę w celu zredukowania wagi.Zdrowa żywność,jaknajmniej przetworzona,odpowiednio BTW. 1400 Klca dziennie.Mam 42l,180cm i waga 130 obecnie.W 40 dni zrzucilem 9kg. Moje pytanie; Czy po tym czasie,na tym etapie, możliwe i normalne jest że redukcja stoi w miejscu?Nic nie ubywa przez ostatnie 2tyg.Czy to ruszy nagle znowu?Redukcja.. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

To normalna reakcja obronna organizmu przed utrata wagi. Za jakiś czas powinno znów ruszyć. Jeśli za 2-3 tygodnie dalej nie będzie efektu, być może konieczne będą pewne modyfikacje, np chocizz minimalne zwiekszenie aktywności fizycznej.

Dzień dobry,
dieta 1400 kcal dla mężczyzny jest zdecydowanie NIEPOKOJĄCO DEFICYTOWA. Jeśli dietę zaplanował Pan samodzielnie proszę skonsultować się z dietetykiem, bo zrobi Pan sobie krzywdę. Jeśli dietę ułożył dietetyk z DYPLOMEM warto dopytać skąd taki deficyt. Nie znam założeń diety, historii żywienia, wyników Pana badań więc nie mogę nic więcej napisać. Jeśli redukcja zatrzymała się przy 1400kcal, to bez interwencji nie ruszy. Jeśli dieta jest Pana autorstwa, dodam na wszelki wypadek, ze NIE MOŻNA dalej redukować kaloryczności. Przeciwnie, należy kcal dołożyć oczywiście przy odpowiednich proporcjach BTW.
Pozdrawiam!