Czy możliwe są dalsze komplikacje w 19-tygodniu ciąży?

Dzień dobry, Mam 25 lat i aktualnie jestem w 19 tygodniu ciąży, kilka dni temu lekarz podczas badania ocenił moją szyjke macicy na 2.04 cm plus dodatkowo rozwarcie, krwawienia się nie pojawiały a ciąża przebiegała póki co prawidłowo. Następnego dnia zostałam przyjęta do szpitala i założono mi szew McDonalda. Aktualnie wyszłam do domu, mam stosować 2 razy dziennie magnez i Duphaston oraz raz dziennie clexane 40 mgl. To moja pierwsza ciąża. Wizyta dopiero za tydzień a ja mam w głowie taki niepokój jakiego w życiu nie miałam. Chciałabym dowiedzieć się czy mimo założonego szwu grozi mojemu dziecku niebezpieczeństwo? Czy coś się może stać z tym szwem? Każda informacja/rada będzie dla mnie bardzo cenna. Z góry bardzo dziękuję!

Lek. Michał Lenard

Założenie szwu z pewnością zredukowało ryzyko dla dziecka do minimum. Na chwilę obecną nie powinna się Pani martwić, należy koniecznie przestrzegać zaleceń lekarza, unikać wysiłku fizycznego i zgłosić się na wizytę kontrolna w wyznaczonym terminie. Pozdrawiam!