Czy możliwe, że będę łysy?

Witam, jestem chłopakiem, mam 15 lat. Od roku obserwuję jak na skroniach mam coraz rzadsze włosy. Teraz się to nasiliło. Mój tata jest łysy, dziadek od strony mamy również, ale wyłysiał w późnym wiek, a dziadek od strony taty cały czas miał ładne włosy. Tata mówił, że zaczął tracić włosy gdy był około 30. roku życia. Czy możliwe, że odziedziczyłem łysienie po tacie, ale w postaci ciężkiej? Wydaje mi się że to trochę za wcześnie, aby 15-letni chłopak był łysy. Mama za to mówiła, że tak miałem od małego i to prawda - zawsze na skroniach miałem dużo jaśniejsze i cieńsze włosy, ale teraz są bardzo cienkie i mam ich o wiele mniej. Nie stylizuję ich, nie używam żelów i innego rodzaju kosmetyków. Na skroniach włosy są rzadsze i słabsze.To, że byłbym łysy nie dziwiłoby mnie, ale nie w tak młodym wieku.

Witam serdecznie,
Niestety na podstawie samego opisu nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli w rodzinie występowało łysienie to jest Pan w większym stopniu zagrożony jego wystąpieniem, ale w cale nie musi to nastąpić. Więcej na ten temat znajdzie Pan w poniższym artykule oraz w innych materiałach dostępnych na naszym portalu:http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe-u-mezczyzn.
Jeżeli występują u Pana niepokojące objawy warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu oceni czy konieczne jest włączenie terapii lub rozszerzenie diagnostyki.
Pozdrawiam