Czy możliwe, że będę rodzić przez cesarskie cięcie?

Dzień dobry jestem w 37 1 tygodniu wkoncu mój maluch zachciał się obrócić główka w dół. Leżę od dwóch tygodni w szpitalu uniwersyteckim na ciśnienie jak mnie przyjmowali miałam 170/100 które już mi unormowali najczęściej 120/85 zażywam 3x2 dopegyt i niestety mam tarczyce ponad 2.3 a według mojej ginekolog musi być poniżej 2 w ciąży i zażywam euthylox czy jak to się tam pisze 1 raz dziennie . I teraz znowu mi wykryli białko w moczu tylko nie wiem jak bardzo duże ale lekarz powiedział że muszę zostać do końca ciąży i teraz mam powtarzać znowu dobowa zbiórkę. Ktg mam 3xdzjennie i wychodzi bardzo dobrze dlatego chciałam zapytać czy jeżeli mi znowu wyjdzie za duży to mogą chcieć rozwiązać wcześniej przez cc? I czy te wszystkie rzeczy razem czyli ciśnienie tarczyca i białko wykluczają poród naturalny? Czy jest możliwe że przez białko będzie wcześniej rozwiązany przez cc?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wszystko będzie zależało od stanu klinicznego Pani i Pani dziecka. Jeśli pojawi się wysokie ciśnienie, które nie będzie reagowało na leczenie farmakologiczne lub inne groźne stany być może ciąża zostanie rozwiązana cięciem cesarskim. Ale tak nie musi być. Myślę, że najlepiej będzie jeśli porozmawia Pani o tej sytuacji z lekarzami na oddziale.