Czy można chodzić po górach po operacji kręgozmyku?

Dzień dobry, Jestem po operacji kręgozmyku, mam całkowita repozycje kręgów l5-s1, stabilizacja 4 śrubami, 2 pręty. Rehabilitacja przebiega prawidłowo, bardzo szybko dochodzę do siebie. Przed operacja byłem bardzo mocno aktywny fizycznie. Moje pytanie brzmi, czy po 3.5 miesiąca od zabiegu będę mógł wybrać się na trekking górski? Chodzi mi o bardzo łagodne szlaki, do 12-15 km, z przewyższenien ok. 600-700 m. Czy będzie to bezpieczne dla kręgosłupa, czy będzie to za wcześnie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od Pana stanu obecnego oraz stopnia sprawności. Radziłbym skonsultować się z ortopedą.