Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można stosować suplementy diety przy depresji?

Witam.lecze sie od pewnego czasu na depresje, biore anafranil i mirtor oraz uczeszczam na terapie poznawczo- behawioralna, moja pytanie brzmi czy moge dodatkowo brac suplementy typu depresanum lub szafraceum.?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Witam,

wybrane suplementy diety mogą być skutecznym sposobem zwiększania efektywności farmakoterapii przeciwdepresyjnej. Przestrzegam jedynie przed stosowaniem suplementów mających w składzie dziurawiec- ze względu na możliwie toksyczną interakcje, szczególnie z anafranilem. Oba wymienione suplementy tego składnika nie posiadają, mają zaś w składzie L-tryptofan, który mogę polecić w suplementacji leczenia depresji.

pozdrawiam lek. Seweryn Segiet gabinetspectrum.pl

0

Dzień Dobry Panu,

W odpowiedzi na Pana pytanie pozwoliłam sobie na podzielenie się z Panem informacjami na temat zalecanych i jakże ważnych suplementów (nie docenianych!) przede wszystkim wit. D 3, magnezu, wit. B 1, wit. B2, wit. B 6, wit. B 12, kwasu foliowego, selenu (w porozumieniu z lekarzem prowadzącym!).

Ostatnio coraz więcej mówi się w mediach o witaminie D 3 i jej właściwościach. Właściwy poziom witaminy D 3 zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję, większość nowotworów, stwardnienie rozsiane oraz choroby zakaźne. Suplementacja witaminy D 3 jest więc niezbędna. W dodatku jest niezwykle prosta i niedroga. Tak więc proponowana jest naturalna witamina D 3 w dziennej dawce od 1500 do 2000 IU. Z tego, co wiem wit. D 3 w kroplach (lepiej przyswajalna) jest dostępna na receptę, a w kapsułkach bez recepty.

Podsumowując niedobory wyżej wymienionych (wit. D3, magnez, wit. B1, B2, B6, B12, kwas foliowy oraz selen) powodują depresję, apatię, zmęczenie, roztargnienie, bezsenność oraz obniżenie zdolności koncentracji.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy