Czy można stosować taką odżywkę podczas karmienia piersią?

Witam , Mam pytanie, karmię piersią, maluszek ma 7 miesięcy, nadal wypadają mi włosy zastosowałam kerabione mama ale też chciałam zacząć używać wcierki Farmona Jantar czy można stosować ją w trakcie karmienia piersią?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma przeciwwskazań, może Pani stosować tę wcierkę, proszę jednak pamiętać, że negatywny wpływ na włosy może mieć wysoki poziom prolaktyny wynikający właśnie z laktacji. To właśnie zaburzenia hormonalne najczęściej sprawiają, że włosy oraz cera nie są w dobrej kondycji.

Ponieważ karmi Pani piersią, warto zażywać witaminy dla kobiet w ciąży albo dla matek karmiących, ponieważ dostarczają niezbędnych organizmowi w tym czasie witamin i minerałów, poprawiając m.in. stan włosów. Również odpowiednia ilość snu, brak stresu i właściwa dieta mają w tym okresie niebagatelny wpływ na stan cery oraz włosów. Więcej na temat diety jako podstawie pięknych włosów pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/dieta-na-zdrowe-wlosy.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://uroda.abczdrowie.pl/witaminy-na-piekne-wlosy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.