Czy można uprawiać seks w zagrożonej ciąży?

Staramy się z mężem o dziecko, mamy za sobą już jedno poronienie w 7tc, mam endometrioze, dwa torbiele endometrialne na jednym jajniku oba po 2,5cm a na drugim jajniku torbiel zwykła 5cm.. Staralismy się o dzidzie w dni płodne, kochalismy się też w dzien spodziewanej miesiaczki i po stosunku mialam ogromny ból w podbrzuszu, okresu nie dostałam i na drugi dzień test ciążowy wyszedł pozytywnie. W kolejnym dniu niestety przyszło krwawienie... Lekarz nie mówił nam, że stosunek może być groźny dla ciąży. Moje pytanie brzmi, czy jeśli mam torbiele na jajnikach to chcąc utrzymać ciążę mogę uprawiać sex? Czy on mógł być powodem mojego poronienia? Bardzo proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze aby poronienie wynikało ze stosunku proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa i kierować się jego zaleceniami