Czy można usunąć migdałki, jeśli mam w nich streptococcus pyogenes?

Witam czy można usunąć migdałki jesli mam w nich streptococcus pyogenes, nie mam objawów anginy tylko temperaturę 37 stopni, jest to stan już od ponad miesiąca. Crp i OB niskie, morfologia tez Ok tylko w wykazie procentowym wychodzi 38 procent neutrofilii czyli obniżone i 48 procent limfocytów czyli stan podwyższony. Lekarz na początku chciał mi podać Ospen ale jestem uczulona. Czy w tym przypadku przewlekłego nosicielstwa paciorkowca ropnego może mi coś grozić po operacji? Czy mogę dostać po operacji np sepsy ponieważ paciorkowiec ropny rozejdzie się po organizmie? Czy powinno się przeliczyć antybiotykiem a później ponownie zrobić wymaz? Proszę o poradę

Lek. Michał Lenard

Jeżeli Pani lekarz uzna, że są wskazania do usunięcia migdałków, to taki zabieg można będzie przeprowadzić. Przed ewentualną operacją otrzyma Pani dawkę antybiotyku, który uchroni Panią od sepsy. Pozdrawiam!