Czy można w ciąży stosować Nezeril?

Witam , jestem w bardzo wczesnej ciąży i chciałabym się dowiedzieć czy można stosować krople do nosa NEZERIL , czy nie mają wpływu one na płód ? Od kilku lat mecze się z zatkanym nosem , i miałam zrobić na tych wakacjach operacje na krzywa przegrodę nosowa i się okazało że jestem w ciąży i niestety nie mogę już mieć tego zabiegu . A niestety bez kropli nie da się funkcjonowac ;/ Więc czy te kreople są bezpieczne ; NEZERIL skład ; Chlorowodorek oksymetazoliny Disodu wersenian Sodu diwodorofosforan dwuwodny Disodu fosforan dwuwodny Sodu chlorek Woda oczyszczona

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

substancją czynną kropli Nezeril jest oksymetazolina, na temat której nie istnieje wiele badań, które mogłyby potwierdzić szkodliwy wpływ na płód, w związku z tym nie zaleca się używania tego leku u kobiet w ciąży. W przypadku, gdy dokuczają Pani uciążliwe dolegliwości powinna się Pani skontaktować z lekarzem lub farmaceutą, który dobierze odpowiednie leki bezpieczne dla Pani i dziecka. Terapia tymi kroplami jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy korzyści wynikające ze stosowania leku u matki będą wyższe niż ryzyko uszkodzenia płodu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-mezczyzny

https://portal.abczdrowie.pl/leki-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-sa-dozwolone-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.