Czy można wcześniej wyjąć krążek?

Czy jeśli odstawię krążek 3 dni wcześniej (tzn. po stosowaniu go przez 18 dni, a nie przez 21), to czy duże jest ryzyko zajścia w ciążę, jeśli będę współżyła w tych dniach bez dodatkowego zabezpieczenia?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wcześniejsze wyjęcie krążka nie powinno wpłynąć na skuteczność antykoncepcji. Należy pamiętać jedynie, aby nie robić przerwy dłuższej niż siedmiodniowa, czyli założyć kolejny krążek również trzy dni przed zwykłym terminem.

Pozdrawiam serdecznie!