Czy muszę usuwać plomby amalgamatowe z zębów?

Rezonans magnetyczny głowy z kontrastem już za niedługo czeka mnie takie badanie.Moje pytanie brzmi ile trwa takie badanie?czy trzeba być na czczo?Jakie odczucia mogą mnie spotkać po kontraście(nie chce spakować podczas i po badaniu)po jakim czasie kontrast opuszcza organizm?I czy muszę usuwać plaby amalgamatowe z zębów(mam 4 takie pląby)uczulona jestem na penicyline innych uczuleń raczej nie posiadam więc jakie mogą być skutki uboczne?chociaż słyszałam ze mri jest bezpieczniejsze niż tk z kontr

Podczas badania technik MR ma możliwość stałego obserwowania i komunikowania się z pacjentem.Należy przynieść posiadaną dokumentację medyczną.
Jeżeli w trakcie badania ma być podawany kontrast, wówczas konieczne jest przedstawienie aktualnego wyniku poziomu kreatyniny. Badanie musi być wykonane w okresie 2 tygodni przed badaniem metodą rezonansu magnetycznego.Nie musi Pani usuwać wypełnień amalgamatowych.