Czy należy ignorować nasilenie trądziku podczas stosowania leków?

Czy należy ignorować nasilenie trądziku w pierwszym tygodniu stosowania leków przypisanych przez dermatologa? Czy jest to normalne, że skóra wygląda gorzej niż wcześniej? Kiedy mogę spodziewać sie polepszenia stany skóry?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

działanie niektórych leków dermatologicznych w pierwszych dniach ich przyjmowania może wzmagać objawy choroby. Na szczęście jest to etap przejściowy, trwający od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Po tym okresie pozytywne działanie leku powinno stać się widoczne. Niestety bez odniesienia do konkretnych medykamentów, które lekarz Pani przepisał, niewiele będzie można wskazać konkretnych informacji, co do ich działania. Najbardziej wskazaną opcją jest trzymanie się zaleceń prowadzącego Panią dermatologa. Proszę także przeczytać ulotkę załączoną do opakowania, zwracając szczególną uwagę na działania niepożądane leku.

Jeżeli jednak poprawa nie będzie następować, wskazana będzie ponowna wizyta u lekarza prowadzącego lub zasięgnięcie porady u innego specjalisty. Możliwe, że konieczne będzie przeprowadzenie dalszych badań i przepisanie nowych leków.

Jeżeli jest Pani zainteresowana, poniżej umieszczam link do podobnego pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nasilenie-tradziku-u-21-latki.

Proszę zapoznać się także z innymi podobnymi materiałami na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/top-sposoby-na-tradzik,

https://portal.abczdrowie.pl/bratek-polny-w-leczeniu-tradziku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej