Czy należy odstawić te leki na depresję?

Dzien dobry, mąż od 9.07.21 bierze Dulsevie 30 mg i Zentiva 150 mg, chce teraz odstawic tabletki bo mowi, ze zle sie po nich czuje, nie chce slyszec o pojsciu do lekarza i twierdzi, ze mozna je odstawic tak po prostu i nie bedzie juz chodzil po lekarzach. Boje sie, ze depresja moze powrocic ze zdwojona siłą przez to odstawienie. Bardzo prosze o informacje jak powinno sie odstawiac takie leki.

Szanowna Pani,

Odstawienie leków to niedobry pomysł. Unikanie lekarza jeszcze gorszy. Na pierwsze efekty działania leków, te pożądane i oczekiwane, trzeba z reguły poczekać, nawet kilka tygodni. Dlatego niech mąż da im szansę działać. Jeśli odstawi, ryzyko nasilenia objawów wzrośnie. Cierpliwość to klucz do skutecznej terapii. A może do farmakoterapii, warto dołączyć psychoterapię. Terapeuta podtrzyma motywację do leczenia.

Życzę dużo zdrowia i wytrwałości.