Czy nerwica może przyczynić się do powstania cukrzycy?

Czy nerwica może przyczynić się do powstania cukrzycy? Muszę iść na badanie glukozy, a przeczytałam, że stres podwyższa jej stężenie we krwi. Od 4 mc choruje na zaburzenia lekowe. Stres wiec towarzyszy mi prawi codziennie. W styczniu miałam robione badania glukozy i wynik wyszedł 90. Czy w takim czasie może rozwinąć się cukrzyca? Nie mam żadnych objawów. Może jedynie częściej chodzę do totalety ale to chyba w wyniku stresu. Badanie moczu wyszło dobrze.

Dzień Dobry Pani,

Odnosząc się do Pani pytania, styczniowy pomiar poziomu glukozy we krwi, był u Pani w normie (prawidłowe parametry to od 70-99 mg/dL).
Rozumiem, że jest potrzeba kontrolnego wykonania pomiaru, celem rozwiania Pani wątpliwości.

Z mojej strony, zachęcałabym Panią do rozważenia podjęcia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która byłaby dla Pani efektywnym leczeniem (zaburzeń lękowych/nerwicowych?).

Jeśli miała by Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam Panią serdecznie do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605