Czy niewielki odstęp czasowy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych zwiększa ryzyko ciąży?

Witam. Mam problem.Na ogół zażywam tabletki antykoncepcyjne artizia miedzy 16 a 19. W piatek wzięłam tabletke o 19 natomiast w sobotę koło 17. w niedzielę zapomniałam zażyc tabletke a wzięłam ją dopiero w poniedziałek rano koło godziny 6.30. Czy taki niewielki (około 1,5 h większy) odstęp zwiększa ryzyko zajscia w ciąze gdybym chciala współzyć w tym tygodniu?To był 1 tydzien zazywania tabletek. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam!

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji szansa na niepowodzenie ochrony antykoncepcyjnej jest mała, jednak należy brać po uwagę i taką ewentualność, ponieważ jak by nie patrzeć doszło do opóźnienia.