Czy objawy mojego synka mogą wskazywać na anemię?

Mój synek ma dwa latka. Jest bardzo ruchliwy, dostaje syrop na apetyt, bo troszkę mu zmalał, ale zaczyna mi jeść już normalnie. Martwią mnie siniaki pod jego oczami i jest troszkę blady, czy to wskazuje na anemię? Byłam u lekarza rodzinnego, ale powiedział, że nie widzi podstaw do zrobienia mu badań.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy są bardzo niespecyficzne. Nie ma zatem możliwości, by na ich podstawie wskazać konkretną jednostkę chorobową odpowiedzialną za ich powstanie. Jedną z możliwości, jak najbardziej może być jednak anemia - tym bardziej, że jest to schorzenie bardzo często spotykane u dzieci. Opisane przez Panią zaburzenia apetytu również mogą mieć z nią związek.

Zdecydowanie powinny zatem zostać wykonane dziecku badania podstawowe. Proszę pamiętać, że należą się pacjentowi, dlatego proszę się o nie domagać u lekarza. Jeżeli to nie pomoże, zawsze istnieje możliwość wykonania badań prywatnie w laboratorium - naprawdę nie będzie to duży koszt.