Czy te objawy mogą wskazywać na ciążę u 18-latki?

czym są to objawy i czy należy się bać a dokładnie 5 dni temu uprawiałam z chłopakiem pierwszy raz petting tzn palcówki minetki oraz swoim członkiem dotykał i wsuwał mi między moje miejsce intymne ale nie doszło do wytrysku ani nie wszedł. Na następny dzień powinnam dostać okres jednak już spóźnia mi się 4 dni chociaż jest to nic nowego bo zawsze mi się spóźnia. Jednak boje się ponieważ mój śluz jest gęsty biały galaretowaty na majtkach przypomina kawałki gluta oraz czuje dziwny w środku dyskomfort.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. W przypadku opisanych wątpliwości, jeżeli okres nadal nie będzie się pojawiał przez kolejne dni, może Pani wykonać domowy test ciążowy dostępny w aptekach i drogeriach. Aby był jak najbardziej wiarygodny najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki. Inną opcją jest również wykonanie badania gonadotropiny kosmówkowej w laboratorium. Jeżeli wykonane testy okażą się negatywne, warto poszukać innych przyczyn opisanych objawów. Takie dolegliwości jak odczuwalny dyskomfort czy gęsta wydzielina z pochwy mogą też sygnalizować różne infekcje narządów intymnych, np. zakażenie grzybicze albo bakteryjne. Proszę zatem zwrócić uwagę, czy nie towarzyszą im przypadkiem także inne objawy, jak np. wzmożone swędzenie czy silne pieczenie tych okolic. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u ginekologa. Pod dokładnym wywiadzie i badaniu ginekologicznym lekarz będzie mógł znaleźć źródło problemu.

Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl. Znajdzie w nich Pani więcej szczegółowych informacji na temat rodzajów testów ciążowych czy niepokojących Panią dolegliwości.

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy

Warto także sprawdzić, jak na pytania z podobnego obszaru tematycznego zadane przez innych użytkowników odpowiadają eksperci naszego serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kremowa-galaretowata-wydzielina-z-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydzielina-z-pochwy-po-uprawianiu-pettingu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.