Czy istnieje szansa, że doszło do zapłodnienia?

Witam. Dziś mijają równo 2 tygodnie odkąd uprawiałam petting z moim chłopakiem, polegający na zwykłym, naprawdę krótkotrwałym pocieraniu się wargami sromowymi o jego przyrodzenie. Penis nie wszedł do pochwy ani też nie doszło do wytrysku, chłopak również mówi, ze nawet nie pojawilo sie precum. Działo się to równo tydzień przed spodziewaną miesiaczką, ktora pojawiła się z jednodniowym opóźnieniem (najprawdopodobniej spowodowanym ogromną ilością stresu) oraz w 26 dniu cyklu, czyli w trakcie moich dni nie plodnych. Moje cykle trwają zwykle po 34 dni, a okres jest przeważnie regularny. Nie odczuwam nudności, bólu piersi czy wahań chormonalnych, jednak stres nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Czy istnieje szansa, że doszło do zapłodnienia?
KOBIETA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Aby zmniejszyć towarzyszące Pani uczucie stresu związanego z obawami o zajście w ciążę, najlepiej będzie wykonać test ciążowy dostępny w aptekach i drogeriach. Może Pani wybrać spośród testów strumieniowych, paskowych oraz płytkowych. Taki test najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Warto pamiętać o tym, że czasami test wykonywany w domowych warunkach może pokazać niewiarygodny wynik. Dzieje się tak, gdy np. kobieta wykona go za wcześnie lub zbyt szybko odczyta wynik. Przed zrobieniem testu warto dokładnie przeczytać instrukcję, a w razie wątpliwości – można go powtórzyć. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Drugi sposób to wykonanie badania z krwi hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Jest to badania, które pozwala na szybkie wykrycie zapłodnienia. Nie wymaga ono specjalnego przygotowania, chociaż zalecane jest, aby wykonać je w godzinach porannych. Przed kolejnymi zbliżeniami z partnerem, warto rozważyć stosowanie różnych metod antykoncepcyjnych – prezerwatywy, czy innych metod. O wyborze najlepszej dla siebie najlepiej porozmawiać z ginekologiem.

Warto także sprawdzić, jak na pytania o zbliżonej tematyce odpowiadają eksperci serwisu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaplodnienie-po-pettingu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dotykanie-sie-genitaliami-bez-wytrysku-a-ryzyko-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.