Czy takie objawy jednoznacznie wskazują na ciążę?

mam 18 lat i 4.07 uprawiałam seks z moim chłopakiem w ten dzień kończyła mi się miesiączka, mój chłopak zastosował higienę przed stosunkiem oraz mieliśmy prezerwatywę i on nie doszedł, w tej chwili okres poznia mi się 3 dni a mam skurcze i bóle brzucha oraz wydziela mi się wydzielina taka przezroczysta i nie wiem jak mam interpretować to, czy jestem w ciąży? bo nie mam miesiączki i to stresujące
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Jeżeli podejrzewa Pani, że w wyniku stosunku mogło dojść do zapłodnienia, najlepiej będzie wykonać domowy test ciążowy dostępny w aptekach i drogeriach. Innym sposobem na zweryfikowanie ciąży jest badanie z krwi hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Taki test jest wykonywany w laboratorium.

Jeżeli testy nie potwierdzą ciąży, należy poszukać innych przyczyn Pani dolegliwości. W tym celu należy udać się do ginekologa, który będzie mógł zlecić właściwą diagnostykę i zaproponować odpowiednie leczenie. Być może konieczne będzie wykonanie m.in. badania usg. Opóźnienie okresu, bóle brzucha i wydzielina z pochwy mogą świadczyć bowiem też o różnych schorzeniach układu płciowego np. rozwijającej się infekcji intymnej. Poza tym na zaburzenia miesiączkowania może wpłynąć również nadmierny stres czy intensywne odchudzanie. Czasami wpływ mają na to także problemy hormonalne.

Jak Pani widzi, przyczyn może być wiele, dlatego proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza. Być może w przyszłości warto rozważyć stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji. O popularnych metodach piszemy w poniższym artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wybierz-metode-dla-ciebie

Warto też sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci portalu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-objawy-ktore-odczuwam-to-ciaza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-pierwszym-stosunku-w-prezerwatywie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-prezerwatywie-w-dni-nieplodne-a-ryzyko-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.