Czy okulary pryzmatyczne pogłębiają wadę wzroku?

Witam, kilka lat temu lekarz przepisał mi okulary pryzmatyczne 3.5 dpi (nie pamiętam jednostki oraz drugie na krótkowzrocznosc -0.75. Miałem je nosić na zmianę przy pracy pryzmaty do prowadzenia samochodu minusowe i tak robilem. Ale ostatnio bylem u okulisty i powiedział, żebym nie nosił tych pryzmatow bo jeszcze pogorsze wade (zeza) i przepisał mi okulary -1.75 na krótkowzrocznosc. I teraz nie wiem co robic ponieważ jak długo nie noszę okularów pryzmatycznych to zaczyna mnie boleć głowa i oczy. Co robic?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie ponownie udać się do okulisty i kierować się jego zaleceniami