Czy orbitrek pomoże mi zejść z wagi?

Witam mam takie pytanie . Mam 26 lat 180 cm wzrostu i waże 95 kg . To taki problem z nadwagą, pracuje na budowie fizycznie , niekiedy bardzo się poce, ale niestety wciąż tyje , i rośnie mi brzuch. Zastanawiam się nad zakupem orbitreka, i ćwiczyć po pracy 30 do 60 minut . Czy pomoże mi to trochę zejść z wagi i polepszy kondycję która jest coraz gorsza? Bo przy wchodzeniu po schodach już się poce? Z góry dziękuję za odpowiedź

Jeśli pracuje Pan fizycznie, to dodatkowa aktywność fizyczna może już nie pomóc. Jeśli rosnie Panu brzuch, a reszta ciała pozostaje w miarę szczupła, może to wskazywac na problemy z wątrobą. Przyjrzałabym się bardziej Pana diecie, zwłaszcza pod kątem alkoholu oraz wysoko przetworzonych pokarmów - jak "dmuchane" białe pieczywo, kiełbaski, wędliny czy margaryna