Nadwaga a dobre odżywianie u 39-latka

witam mam pytanie odnosnie nadwagi moj wzrost to 175 waga 102 kg wiek 39 lat pracuje fizycznie jestem caly dzien w ruchu (elektryk budowlany) nie odzywiam sie w restauracjach typu fast food raczej jedzenie domowe jestem milosnikiem jazdy rowerem wiec w sezonie w miare mozliwosci spedzam czas jezdzac na rowerze pytanie moje brzmi dlaczego moja waga jest tak wysoka co mona jeszcze zrobic wiecej azeby schudnac kilka kg kazda dieta podejmowana konczyla sie fiaskiem pomocy please!!!

Witam. Proponuję żeby Pan zrobił sobie analizę składu masy ciała, którą można zrobić w gabinetach dietetycznych. Sam wyznacznik "waga" nic nam nie mówi o składzie ciała, warto poznać jego skład czyli zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej - jeśli jest Pan aktywny fizycznie i ma pracę wymagającą ruchu to duża waga to może być duża masa mięśniowa. Pytanie czy tkanka tłuszczowa jest w nornie?

Pana waga w odniesieniu do wzrostu wskazuje na otyłość (BMI 33,3). Aby ustalić jej jednoznaczne przyczyny, należałoby przeprowadzić szczegółowy wywiad dotyczący Pana zwyczajowego sposobu żywienia, stanu zdrowia oraz trybu życia. Wśród najczęściej występujących przyczyn podwyższonej masy ciała wymienić można: błędy żywieniowe (nadmierne spożycie energii, zwłaszcza z tłuszczów i węglowodanów prostych o wysokim indeksie glikemicznym, nieregularne posiłki i podjadanie pomiędzy nimi, zbyt niskie spożycie wody), siedzący tryb życia oraz występowanie chorób obniżających metabolizm (np. niedoczynność tarczycy). Aby pomóc Panu skutecznie uporać się z nadmiarem kilogramów, należy rozpoznać Pana indywidualną sytuację i na tej podstawie wskazać kierunek dalszych działań.

Pozdrawiam i zapraszam!