Czy ospa wpływa na opóźnienie okresu?

Witam.
Mam bardzo nieregularne miesiączki. Dzisiaj jest to już 30 dzień cyklu. Wcześniej zawsze miałam 25-28 dni. Jednak od 3 dni mam jakieś dziwne plamienia brązowe a dzisiaj zmieniły się na kolor taki żółty. Współżyłam z chłopakiem. Byliśmy zabezpieczeni prezerwatywą ,którą sprawdziliśmy po stosunku i była cała. Mam normalne objawy typowo miesiączkowe. Brzuch i piersi nabrzmiałe ,swędzą mnie sutki jednak okresu brak.
Dodam, że w czasie cyklu przechodziłam ospę. Czy opisane wyżej mogą wskazywać na to, że jestem w ciąży? Czy może są jakieś inne przyczyny tego, że miesiączki dalej nie mam?
Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży, jest zaniedbywalnie niskie, biorąc pod uwagę że używali Państwo prezerwatywy. Objawy wskazują na zbliżającą się miesiączkę, która jest opóźniona być może z powodu zakażenia, które przechodziła Pani w czasie tego cyklu. Jeżeli plamienia i nieregularności powtórzą się w kolejnych cyklach, konieczna będzie jednak wizyta u lekarza ginekologa i ewentualnie badania hormonalne.
Pozdrawiam!