Czy picie piwa w trakcie chemioterapii jest szkodliwe dla zdrowia?

W m-cu wrześniu przeszłam operację piersi i wzięłam pierwszą chemię, ale niestety bardzo lubię piwo i w zasadzie cały czas je piję. Czy to może mi zaszkodzić w walce z chorobą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przy stosowaniu większości środków cytostatycznych i hormonalnych picie niewielkich ilości niskoprocentowych napojów alkoholowych (piwo, wino) nie jest przeciwwskazane.
Jeżeli trudno jest Pani ograniczyć picie piwa to należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym chemioterapię, ażeby ściśle określić ilość jaką może Pani wypić w ciągu np. tygodnia.

Redakcja abcZdrowie.pl