Czy po 13 latach przyjmowania tabletek moja płodność może być obniżona?

Witam! Od 18 roku życia biorę tabletki antykoncepcyjne Harmonet, nigdy ich nie odstawialam. Teraz mam 31 lat i biorę ślub więc także zaczęłam myśleć o założeniu rodziny. Czy po 13 latach przyjmowania tabletek moja płodność może być obniżona? Wiem że są zdania aby przeczekać 3 miesiące po odstawieniu z próbami zajścia w ciążę. Jako nastolatka miałam bardzo nie regularny cykl który wahał się między 29-36 raz nawet około 40 dni. Bardzo proszę o dokładną odpowiedź. Bardzo dziękuję Z wyrazami szacunku Mal 31

Nie sposób odpowiedzieć, powinna Pani plany związane z ciążą przedyskutować z ginekologiem prowadzącym, jednak jeśli jest Pani zdrowa, podany okres przyjmowania antykoncepcji nie powinien upośledzić Pani zdolności do zajścia w ciążę.