Czy po laparoskopii wyrostka robaczkowego mogą utrzymywać się wzdęcia?

Witam jestem po laparoskopi wyrostka około tydzień, czy nadal mogą utrzymywać się wzdęcia? oraz czy w diecie powinnien być nabiał czy on nasila wzdęcia? czy raczej wykluczyć i do jakiego czasu stosować dietę prosze o poradę

jestem po laparoskopi wyrostka około tydzień, czy nadal mogą utrzymywać się wzdęcia?
- tak, może tak się zdarzyć
czy w diecie powinnien być nabiał czy on nasila wzdęcia?
- nabiał może wzmagać wzdęcia, dlatego ważne jest utrzymanie przez około 1-2 tygodni po zabiegu wycięcia wyrostka robaczkowego utrzymanie diety lekkostrawnej
czy raczej wykluczyć i do jakiego czasu stosować dietę?
- jak wyżej