Czy podane wyniki badania CRP mogą oznaczać cukrzycę?

Witam mam pytanie bo od 3 dni piecze mnie jezyk robiłam badanie crp i wyszło 3,25 wierzyłam cukier i mam tak 100 108 roznie proszę czy możliwe że zaczyna się cukrzyca

Lek. Michał Lenard

CRP nie ma nic wspólnego z ewentualną cukrzycą, wyniki pomiaru cukru są różne w zależności od spożywanych posiłków. Jeżeli chce się Pani zbadać pod kontem cukrzycy, sugeruję zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania i będzie mógł ocenić ich wyniki. Pozdrawiam!