Czy poniższe wyniki badania TSH świadczą o policystycznych jajnikach?

Dzień dobry, mam 25 lat, ostatnio w badaniu USG lekarz ginekolog wykrył PCOS. Od około 2 lat przytyłam ok. 13 kg. Zlecił badania TSH: 2,54 przy normie 0,55-4,00; Testosteron 36,93 przy normie 14-76, SHBG 55,43 przy normie 18,4-144. Zrobiłam także badania krzywej cukrowej(80/106/89) oraz insulinowej(10,9/52,7/43). Cykle jak i sama miesiączka wydłużyły się. Zdarzają się także bóle podbrzusza przypominające miesiączkę(zdarza się to raczej w I fazie cyklu). Czy powyższe wyniki potwierdzają PCOS?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby stwierdzić PCOS należy spełnić 2 z 3 poniższych kryteriów: 1. obraz policstycznych jajników w badaniach obrazowych, 2. rzadkie owulacje lub ich brak, 3. hiperandrogenemia lub objawy hiperandrogenizmu. Także powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego w celu postawienia rozpoznania.