Czy powinnam poddać się diagnostyce?

Dzień dobry. Mam 29 lat. Od kilku miesięcy zaobserwowałam u siebie drżenie prawej nogi. Nie ma to podłoża nerwowego, ani nie jest związane ze zmęczeniem. Mam też poważne kłopoty z mówieniem, zawsze miałam wadę wymowy, ale teraz doszły kłopoty z jąkaniem, co bardzo utrudnia mi codzienne funkcjonowanie. Czasem mam wrażenie, że mój język jest jakby nie mój i nie mogę się odezwać. Nie mam obciążeń genetycznych. Czy powinnam poddać się diagnostyce? Jeśli tak, to do kogo się udać?

Witam
opisywane przez Panią objawy mogą (ale oczywiście nie muszą) być symptomem doznanego udaru mózgu.
Często zdarza się, że udar objawia się drżeniem kończyn oraz zaburzeniami mowy wynikającymi z niemożności zapanowania nad ruchami artykulatorów.
Zalecałabym konsultację u neurologa.
Im szybciej tym lepiej.

Proszę w pierwszej kolejności udać się do neurologa, nie należy bagatelizować takich objawów. Przyda się również kontakt z psychologiem i skoro są kłopoty z mową, warto udać się do neurologopedy, to specjalista od zaburzeń mowy, ewentualnie logopeda.
Pozdrawiam