Czy powinnam ponownie powtórzyć kurację na helicobacter?

Witam. Mam 65 lat. Dwa lata temu badania krwi wykazały że ma Helicobacter Pyroli. Byłam leczona standartowo dwoma antybiotykami. Ostatnio zrobiłam ponownie badanie z krwi i wynik był dodatni . Czytałam ,że po eradykacji przeciwciała utrzymują się długo. Nie mam typowych objawów zakażenia w postaci bólu brzucha, zgagi itp. Czyli jestem mało objawowa. Czy powinnam ponownie powtórzyć kurację?

Lek. Michał Lenard

Przeciwciała we krwi mogą utrzymywać się nawet kilka lat po wyleczeniu. Nie ma potrzeby powtarzania kuracji. Pozdrawiam!