Czy powinnam powtórzyć test, skoro wyszedł negatywny, a ja nadal nie mam miesiączki?

Witam, 22.05 miałam dostać miesiączkę, dziś jest 03.06 i nadal nic. Przez ten czas współżyliśmy z mężem bez zabezpieczeń. Zrobiłam test, ale wyszedł negatywny. Nie odczuwam żadnych dolegliwości, jedynie zmniejszył mi się apetyt. Czy w takiej sytuacji powinnam powtórzyć test?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Test ciążowy wykonywany z moczu jest najbardziej wiarygodny w 2 tygodnie po odbytym stosunku, natomiast test wykonywany z krwi już 7 dni po.

Jeżeli współżyła Pani z mężem bez zabezpieczenia a okres cały czas się nie pojawił to myślę, iż warto wykonać test ponownie.

W sytuacji gdy zostanie wykluczona ciąża a miesiączka się nie pojawi uważam, że powinna udać się do ginekologa celem diagnostyki.

Pozdrawiam!