Czy powinnam skonsultować wyniki kolonoskopii z innym lekarzem?

Wynik Kolonoskopii:Endoskop wprowadzono do esicy proksymalnej nie udało się ściągnąć pętli esicy.Badanie przerwano.Do kontroli za 4 lata " Jestem zaniepokojona takim wynikiem . Badanie było bardzo bardzo bolesne.Lekarz powiedział , że mam ok1 metra za dużo jelita cienkiego. ,Nie wiem skąd to wie a na dodatek rok temu endoskop wprowadzono do kątnicy a lekarz stwierdził uchyłki do 3 mmm w niewielkim stanie zapalnym . Czy powinnam skonsultować z innym lekarzem
KOBIETA, 72 LAT 9 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Nic nie stoi na przeszkodzie poprosić innego specjalistę gastrologa o drugą opinię dotyczącą opisu diagnostyki kolonoskopia.

Opisany problem wymaga również badania fizykalnego oraz dobranego zebranego wywiadu po którym lekarz oceni nie tylko opis badania ale również objawy kliniczne.

Pozdrawiam