Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 7 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam zrezygnować ze stosowania antybiotyku?

Witam. Po wyrwanej ósemce lekarz przepisał antybiotyk - Dalacin C. Brałam zalecaną dawkę, 2 tabletki co 8h, a także osłonowy lek raz dziennie. Po ok. 4 dniach od brania leku pojawiła się wysypka. Krosty podobne do pryszczy wystąpiły na szyi, dekolcie. Nie mam żadnej gorączki, krosty nie pieką i nie swędzą. Do końca antybiotyku zostały 4 tabletki. jednocześnie razem z nim brałam przeciwbólowy lek Voltaren lub zawiesinę do rozpuszczania Nimesil. Czy powinnam zaprzestać brania antybiotyku?
KOBIETA, 26 LAT 1 tydzień temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy