Czy PRL ma związek z TST?

mam liczne cysty na jajnikach i TST wolny norma gluk norma prl-norma.podczas tych badan bralam castagnus. po odstawieniu tego bylam na badaniach i tst calkowity wyszedl 133(2x przekrocz) tsh w normie. czy prl ma zwiazek z tst skoro tst wolny wyszedl mi w normie. dodam ze usg wykazalo liczne cysty. mam tez hirsutyzm. czy jest na to jakis ratunek. boje sie brac anty bo w rodzinie mam cisnieniowcow i tata bral leki na rozrzedzenie krwi przez zylaki. prosze o pomoc ;(

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się z powyższymi wynikami do ginekologa. Raczej powyższy lek nie powinien wpływać na powyższe wyniki. Lek ten działa poprzez obniżenie stężenia prolaktyny. Konieczna jest analiza badania klinicznego oraz wyników badań dodatkowych.