Czy problem z ciśnieniem to skutek ciężkiej pracy fizycznej?

Witam Mam pytanie mąż ma problem z nadciśnieniem bierze leki polsart 80mg i ma po niech dosyc dobre cisnienie 130/90 natomiast dzisiaj wyskoczyło do 160/105 i nie mamy pojecia dlaczego robila rozne badania tk glowy miedzy innymi i wszystko wyszlo ok nie wiem czy to dlatego ze pracuje fizycznie tak cisnienie skoczylo prosze o pomoc...

Bezpośrednio wysiłek fizyczny podnosi ciśnienie. Należy leczyć nadciśnienie tak, żeby ciśnienie w trakcie wysiłku nie przekraczało 149/90. Pojedyncze skoki RR nawet do 160/105 mogą się pojawiać, nie są jakimś bezpośrednim zagrożeniem życia. Jeśli często dochodzi do takich zwyżek ciśnienia często dołącza się inne leki na ciśnienie lub stosuje leki kombinowane, złożone z kilku substancji aktywnych.