Czy przed badanie RM jelita cienkiego można stosować Stoperan?

Witam. Mam jutro na godzine 9 badanie enterografii jelita cienkiego MR ,o 8 mam pic srodek przeczyszczajacy -laktuloze. Dzien przed ,czyli dzis musialam wypic 2 litry fortransu na oczyszczenie. Do osrodka w ktorym robie badanie mam 1 godzine jazdy i nie bardzo opcji zatrzymac sie gdzies po drodze, a po fortransie bardzo goni mnie do WC i tu moje pytanie. Czy moge wziac stoperan 2 tabletki dzis na wieczor? Czy stoperan ,ktory wezme wieczor przed badaniem wplynie na wynik rezonansu jelita cienkiego enterografii? Czy moze sprawic, ze cos bedzie niewidoczne, czy tez nie ma zadnego wplywu stoperan na enterografie? Wiem ,ze rezonansu nie mozna przerwac, a laktuloza i fortrans to dla mnie straszna mieszanka, bo praktycznie z wc nie schodze :( Dziekuje za odpowiedz!

Lek. Tomasz Budlewski

stoperan spowolni prace jelit i nie sądzę aby był ten lek wskazany i sądzę że przy tych lekach przeczyszczających może być niebezpieczny a kiedy ma być ostatnia dawka leku ?