Czy przed zabiegiem bariatrycznym ponownie będę musiała wykonać gastroskopię?

Witam mam pytanie ? 3 lata temu mialam wykonana gastroskopie ktora bede pamietac jak dlugo zyje nic nie pomogły znieczulenie gardła chciałabym poddać się zabiegowi bariatrycznemu ale boję się się czy musiałabym ponownie wykonać go przed zabiegiem

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W zależności od lekarza kwalifikującego może istnieć konieczność wykonania gastroskopii ponownie. Proszę poinformować wtedy o nieprzyjemnych odczuciach podczas badania. Istnieje możliwość wykonania gastroskopii w analgosedacji - krótkim znieczuleniu. Zachowany jest wtedy własny oddech ale pacjent nie pamięta samego zabiegu i nie odczuwa dolegliwości bólowych. Pozdrawiam.