Czy przerwać stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po wystąpieniu biegunki?

Witam mam pytanie zaczęłam brać pigułki anty Dionelle i w drugi dzień, po nie całej dobie dostałam biegunke i utrzymuje się do tej pory czyli czwarty dzień o różnych porach czy powinnam przerwać je brać i zgłosić się do swojego lekarza.

Lek. Michał Lenard

Biegunka może być działaniem niepożądanym przyjmowania tego leku. Powinna Pani zgłosić się do swojego lekarza. Pozdrawiam!