Czy przeziębienie może dawać takie objawy?

Witam mam pytanie, czy to może być efekt przeziębieni. Mianowicie od 4 dni boli mnie gardło kaszlę i mam zatkany nos, nie byłoby w tym nic dziwnego jednak te objawy pojawiają się jak przychodzi wieczór i rano po przebudzeniu trwają chwilę i mijają i przez dzień jest spokój aż do wieczora czy przeziębienie może dawać takie objawy a takich godzinach? Bardzo prosze o odpowiedź pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy mogą być spowodowane przeziębieniem. Zatkany nos, ból gardła i kaszel są częstymi symptomami infekcji górnych dróg oddechowych wywołanej najprawdopodobniej przez wirusy.

To, że objawy występują głównie wieczorem i rano, a w ciągu dnia są mniej odczuwalne, może być związane z cyklem dobowym organizmu oraz z faktem, że podczas snu często występuje większe przesuszenie błon śluzowych, co w konsekwencji nasila dolegliwości.

W przypadku, gdyby miał Pan jakieś wątpliwości, zalecamy udanie się do lekarza internisty, który będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanować odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczne-sposoby-na-przeziebienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.