Na co mogły wskazywać moje objawy?

Kilka dni temu obudziłem się i jak zwykle w porze śniadaniowej, nie byłem w stanie zjeść śniadania, ból brzucha i głowy nie pozwalał mi skupić się na swoich myślach. Głównie rano dość mocna chrypka, do tego flegma i ciągłe próby odkaszlnięcia utrzymujące się przez cały dzień. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Do tego obniżona temperatura ciała w przedziale 35,1-35,7°C gdzie zwykle była stała wartość 36,6°C i nie było żadnych zachwiań. Mam wrażenie, że chciałbym zwymiotować, lecz nic z tego. Główne posiłki typu obiad jedzone były z dużym trudem, dzielone na 2 raty, na obiad i kolację. Pierwszego dnia zauważenia dziwnych objawów, odczuwalne były bóle mięśni. Kaszel obecny również w nocy. Z czym mogłoby to być związane? Nadmienię, iż nigdy nie miałem takich problemów, mam nadwagę, lecz jestem sprawny fizycznie, aktywnie ćwiczę, ograniczam praktycznie do zera spożywanie napojów słodzonych, głównie pije wodę. Nie palę i nie spożywam napojów alkoholowych. Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

opisane przez Pana dolegliwości są typowe dla przeziębienia, dlatego w pierwszej kolejności zalecamy wizytę u lekarza rodzinnego, który na podstawie przeprowadzonych badań będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie.

Do najczęstszych objawów przeziębienia należy podrażnione gardło, wydzielina z nosa, zatkany nos, bóle mięśni, stan podgorączkowy lub w niektórych przypadkach obniżona temperatura ciała. Do czasu wizyty u lekarza warto wypróbować domowe sposoby na przeziębienie. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz odpoczynek. Warto także sięgnąć po środki farmakologiczne na ból gardła i syropy na kaszel. Więcej o skutecznych sposobach na leczenie przeziębienia można przeczytać na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-przeziebienie.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem na temat przeziębienia oraz odpowiedziami specjalistów na pytania o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczne-sposoby-na-przeziebienie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-gardla-katar-a-podejrzenie-grypy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moge-zastosowac-aby-bol-gardla-minal

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.