Czy mogę przyjmować leki na przeziębienie podczas przyjmowania sterydów?

Dzień dobry, Od blisko trzech tygodni biorę sterydy na zapalenie zatok (budherin, teraz mucofluid) i od paru dni odczuwam objawy przeziębienia jak ból gardła, kaszel. Wizytę u laryngologa mam umówioną dopiero za tydzień. Czy powinnam odstawić sterydy i spróbować wyleczyć przeziębienie? Czy mogę przyjmować leki na przeziębienie podczas przyjmowania sterydów? Dodam, że nie czuję do tej pory żadnej poprawy co do zatok. Obecnie przebywam za granicą i nie mogę udać się do lekarza. Z góry dziękuję

Witaj

Budherin jest bardzo starym lekiem o dość kiepskim działaniu - zmień na jakiś mometazon !

Płucz zatoki butelką do płukania zatok codziennie wieczorem z w przypadku ostrego stanu rano także po dokładnym oczyszczeniu nosa i zmniejszeniu obrżęku w nosie bp xylometazoliną

W przypadku przeziebienia sterydy do nosa rano i wieczorem .
Powodzenia !!!