Czy przy zmianie antykoncepcji z plastrów Evra na tabletki Lesiplus może wystąpić plamienie?

Czy przy zmianie anntykoncepcji z plastrów Evra na tabletki Lesiplus (słabsze) może wystąpić plamienie/krwawienie? Plamienie wystąpiło przy 16 tabletce z blistra... czy może to być spowodowane tym że te tabletki są słabszE?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe jest takie działanie niepożądane w czasie 2-3 cykli z użyciem tabletek.

Witam. Plamienia śródcykliczne są najczęstszym powikłaniem doustnej antykoncepcji, zazwyczaj występują około połowy cyklu i nie świadczą o barku ochrony antykoncepcyjnej. Nie ma powodów do niepokoju.