Czy przyjęte leki i stan zapalny mogły w jakimś stopniu uszkodzić płód?

Witam,
jestem po zabiegu konizacji, nie miałam okresu, były to bladoróżowe plamienia, zaniepokoił mnie ten stan, wykonałam test ciążowy, wyszła jedna bardzo widoczna kreska w polu C, natomiast w polu T bladoróżowa.
Martwię się, czy przyjęte leki i ewentualny stan zapalny mogły w jakimś stopniu uszkodzić płód. Czytałam też, że komórki rakowe mogą spowodować, że test też wyjdzie pozytywnie, wolałabym już chyba borykać się z rakiem niż podejmować decyzję o usunięciu ciąży

Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności radziłabym wykonanie badania stężania beta HCG. Będzie wtedy Pani wiedziała, czy rzeczywiście jest Pani w ciąży.
Od tego będzie zależało dalsze postępowanie. Gdyby potwierdziły się Pani przypuszczenia, proszę jak najszybciej skontaktować się z Pani lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam