Czy puls o wartości 90 jest prawidłowy?

Witam . Ciśnienie tętnicze mam zazwyczaj w normie . (135/85 ,140/90) czasami ale bardzo rzadko (150/92). Puls w spoczynku utrzymuje mi się cały czas na poziomie 90/min . Miałam sytuację że w nocy obudziło mnie kołatanie serca , jak zmnierzylam puls wynosił on 150. Mam przepisane doraźnie propranolol wzf na puls. Ale moje pytanie brzmi czy taki puls u mnie (90) może być normalny ? Miałam robione ekg, badania hormonu tarczycy i ogólna morfologię to wszystko jest w normie oprócz małej anemii

Dzień dobry,

90 uderzeń na minutę to zbyt wysokie tętno spoczynkowe. Jego przyczyn można doszukiwać się m.in. w zaburzeniach elektrolitowych i zbyt małej ilości przyjmowanych płynów. Warto wykonać badanie EKG metodą Holtera, żeby potwierdzić lub wykluczyć zaburzenia rytmu serca (które mogą być przyczyną uczucia kołatania).