Czy rezonans magnetyczny głowy jest wiarygodny?
Witam serdecznie. Mam 31 lat i jestem kobietą. Dostałam od neurologa skierowanie na badanie mr głowy-wyniki-zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Sygnał istoty szarej i białej oraz morfologia, kory mózgowej prawidłowe. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości, jednorodne. Układ komor. Nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. kora iv i struktury tylnojamowe prawidłowe. Przestrzenie płynowe przymózgowe i rowki zakrętów nieposzerzone. Badanie było zlecone ponieważ lekarz podejrzewał stwardnienie rozsiane. Miewam drętwienia i mrowienia stóp i dłoni oraz twarzy bardziej lewej połowy. Oprócz tego częste i mocne bóle głowy. Drżą mi dłonie i odczuwam ból dolnej części kręgosłupa. Często skaczą mi mięśnie nóg rąk a nawet brzucha, ogólnie czuję się źle. Mam pytanie - czy wykonane badanie mr bez środka kontrastowego jest wiarygodne i czy wyklucza takie choroby jak stwardnienie rozsiane, guzy mózgu itp. Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!!! Monika

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Zdrowa żywność
Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.
Witam serdecznie,
Podczas wykonywania badania MR głowy obecny jest lekarz radiolog. Jeżeli widzi konieczność to wówczas podaje się kontrast. Wskazaniem do podania kontrastu są odchylenia w obrębie struktur mózgowa. W Pani przypadku nie było takiej konieczności.  Badanie nie budziło podejrzeń a wynik jest prawidłowy. Nie ma Pani guza mózgu ani cech stwardnienia rozsianego.
Należy szukać innej przyczyny Pani dolegliwości.
Pozdrawiam